Emlak vergisi değerlendirmeleri geçtiğimiz günlerde çıktı ve hem Atina-Clarke İlçesi hem de Clarke İlçesi Okul Bölgesi’nin bu yıl vergi oranını geri almayı teklif etmesine rağmen birçok Atinalı ev sahibini etiket şokuyla bıraktı.

Belediye Başkanı Kelly Girtz’in önerdiği bütçe, yarım değirmen vergi indirimini içeriyor ve 12 Mayıs’ta okul kurulu tarafından geçici olarak onaylanan 189 milyon dolarlık bütçe, okul vergi oranını eyaletten en fazla 20 değirmenden 18,8 değirmene düşürüyor. Henüz hala birçok mükellefler vergilerini önemli ölçüde bu yıl zam özellik değerlerini bir başak çünkü göreceksiniz.

İlçe vergi özeti 2021’de% 19 arttı. Bunun bir kısmı yeni gelişmeden kaynaklanıyor, ancak mevcut mülk değerleri ortalama% 16 arttı. Ccsd’ye göre, değirmencilik oranındaki düşüşle bile, 300.000 dolarlık bir evin sahibi, yalnızca okul vergilerinde geçen yıla göre ortalama 189 dolar daha fazla ödeyecek. Yarım milyonluk bir kesintiyle, acc’nin emlak vergisi geliri hala% 10,5 artacak.

ACC Finans Direktörü David Boyd, emlak değerlerindeki keskin artışı, konut piyasasına giren binyılların, arz eksikliğinin, ucuz kredinin ve artan inşaat maliyetlerinin birleşimine bağladı. 2022’de vergi tahsilatı için güçlü bir yıl daha öngördü, ancak 2023’te yavaşladı.

Bazı konuşmacılar komisyondan, pandemi ve düşük gelirli ev sahiplerinin daha fazla vergi ödeyememelerini gerekçe göstererek vergi oranını daha da geri almasını istedi. Jeb Bradberry, 12 Mayıs’ta halka açık bir duruşmada komisyon üyelerine verdiği demeçte, ”Malikaneleri, burada yaşayan, burada çalışan ve Atina’yı seven insanları öldürüyorsunuz.» dedi. “Vergi yükümüzü adil payımızdan çok daha fazla artırdınız.”

Bu, komisyon üyeleri Allison Wright ve Mike Hamby’nin 10 Mayıs’taki bir çalışma oturumu sırasında önerdiği bir şey. Wright, ”Daha yüksek bir değirmen oranı indirimi yapabileceğimize inanıyorum» dedi. “Vergi değerlendirmelerimizi almış olanlarımız için şok edici.”

Bununla birlikte, Komiser Jesse Houle, değirmencilik oranını düşürmeye karşı çıkıyor ve Komiser Mariah Parker, genel kesimden daha hedefli bir yaklaşımı tercih ediyor.

Diğerleri daha fazla harcama istiyor. Şerif John Q. Williams, 12 Mayıs bütçe duruşmasında, Girtz ve Menajer Blaine Williams’ın bütçeye dahil edilmemesini istediği 1.3 milyon dolar için savaşmak üzere göründü. Williams, bölge hapishanesindeki personel sıkıntısı nedeniyle fazla mesai ödemek için paraya ihtiyacı olduğunu ve bölümün Aralık ayına kadar fazla mesai finansmanının tükeneceğini öngördüğünü söyledi. Ayrıca milletvekillerinin maaşlarını ACC polis memurları seviyesine getirmeleri için zam istiyor.

Williams, ”Devalüe edildiklerini, polis departmanının büyük kardeş olduğunu ve şerifin ofisinin küçük kardeş olduğunu hisseden insanlarımız var ve açıkçası dizlerinden tekmelendiklerini hissediyorlar» dedi. “Bunun için gidemem … Kan kaybediyoruz. Diğer kolluk kuvvetleriyle aynı seviyede ödeme yapmamız gerekiyor.”

Yüksek ciroyu ele almak için, bu yılki artan vergi gelirinin çoğu, tüm ACC çalışanları için% 7-9’luk bir artışa doğru gidecek ve 2.9 milyon dolara mal olacak. Kamu güvenliği çalışanları, ücret ölçeğini artırdıkça adım adım artışlarda 2.3 milyon dolar daha alacaklar.

Kütüphane çalışanları ayrıca ek finansman istedi. Girtz, kütüphane personeline zam için 200.000 dolar önerdi, ancak kütüphanenin ilk talebi 420.000 dolardı. Kütüphane çalışanları bütçe duruşmasında, bazı pozisyonların saatte 8-10 dolar kadar az ödediğini – Mcdonald’s’dan daha az olduğunu belirtti. Yüksek lisans derecesi gerektiren bir kütüphaneci için açılan bir iş saatte 15 dolar olarak ilan ediliyor.

Dolaşım müdürü Nathan Sheets komisyon üyelerine verdiği demeçte, ”Atina’da hizmet sektörü de dahil çalıştığım tüm işlerde kütüphanede gördüğüm her işten daha fazla ciro var.» dedi.

ACC çalışanları için asgari ücret 15 ABD dolarıdır, ancak Atina Bölge Kütüphanesi teknik olarak Vekiller Kuruluna giren ayrı bir kuruluştur. Bununla birlikte, devletten çok az mali destek alıyor — kütüphane çalışanları Vali Brian Kemp’in devlet çalışanları için 5.000 dolarlık zammından muaf tutuldu — ve finansman için acc’ye büyük ölçüde yaslanıyor.

Bununla birlikte, bazı komisyon üyeleri bu yıl kütüphaneye ek finansman sağlama konusunda şüpheciydi, çünkü tanımlanmış bir ücret yapısına veya ücret sıkıştırmasıyla başa çıkma planına sahip değil.

Komisyon, 17 Mayıs Salı günü saat 6’da gündem belirleme toplantısında kamuoyunu tekrar yorumlayacak. ACC bütçesi hakkında yorum yapmak için son fırsat, komisyonun 7 Haziran’da saat 6’da yapılacak oylama toplantısından önce olacak, ancak bu noktada komisyon üyeleri ertelemedikçe değişiklik yapmak için çok geç olacak ayın sonuna kadar oy kullanacağız. Yeni mali yıl 1 Temmuz’da başlıyor.

CCSD bütçesinde üç kamuya açık duruşma planlanıyor: 19 Mayıs Perşembe günü saat 4: 30; 23 Mayıs Pazartesi günü saat 6; ve okul kurulunun nihai onayını vermesi planlanan 2 Haziran Perşembe günü saat 5. Üçü de ccsd’nin eski Prince Avenue Baptist Kilisesi / Piedmont Koleji binasındaki yeni Prince Avenue merkezinde.

CCSD bütçesinde önerilen yeni girişimler arasında okul bölgesi çalışanları için asgari ücretin saatte 12.50 dolara yükseltilmesi, bu yılki devlet bütçesinde öğretmenler için 2.000 dolarlık maaş artışının kalıcı hale getirilmesi ve her okula bir aile katılımı uzmanı yerleştirilmesi yer alıyor.

Legg igjen en kommentar